سندرم خستگی مزمن

سندرم خستگی مزمن بیماری التهابی است

میلیون ها نفر در سراسر دنیا با سندرم خستگی مزمن دست و پنجه نرم می کنند.این بیماری برای چندین دهه بیماری بسیارعجیب و گیج کننده ای بود که حتی امروزه نیز دانشمندان نمی توانند با اطمینان کاملا در مورد این بیماری صحبت کنند.

محققین به تازگی موفق شدند که با ردیابی چندین نشانگر زیستی در درون بدن، همبستگی این بیماری را با این نشانگرهای زیستی نشان بدهند. و این مسئله در تشخیص و توضیح بیماری بسیارکمک کننده است،چرا که فقط با یک تست خون وجود بیماری مشخص می گردد.

 

بیماری خست...

آیا زمانی میرسه که همه ی آهنگ ها ساخته شوند؟

در آیتون استور فروشگاه موسیقی شرکت اپل 28 میلیون آهنگ مختلف وجود  دارد. سایت لست اف ام نیز 45 میلیون آهنگ مختلف دارد و دیتا بیس سایت گریس نوت از وجود 130 میلیون آهنگ مختلف با عناوین مختلف  خبر میدهد اگر قرار باشد شما بدون وقفه تمام آهنگ های گریس نوت رو گوش بدهید 1200 سال طول می کشد تا همه ی این ها را بشنوید. 130 ملیون عدد بزرگی است ولی حد نهایی دارد.

از آنجایی که آهنگ ها اگر چند نت مشترک اولیه داشته باشند ریتمشان مثل همدیگر می شود،آیازمانی می رسد که همه موسیقی های در دنیا...

بازی کردن

چرا ما بازی می کنیم؟

 چرا ما انسان ها بازی می کنیم، چه ویدیو گیم باشد و یا اسم فامیل و یا بازی خیلی فیزیکی مثل فوتبال. بازی ها خیلی عحیب هستند چرا با اینکه مجبور نیستیم حریف می طلبیم؟ برنارد سویت طراح بازی های کامپیوتری در دهه ی 70 میلادی گفته است که بازی کردن تلاش داوطلبانه ای است برای غلبه بر موانع غیر ضروری. پس واقعا چرا ما بازی می کنیم. چطور اصلا می توانیم باهوش بودن گونه ی انسانی را در کنار ورزش قرار بدهیم. 

از زمان باستان تا حالا انسان بازی های زیادی انجام داده است. در 200 سال گذشته به ...

عکس ویندوز اکس پی معروف به بلیس امیج

آیا سبزی که من می بینم همان سبزی است که شما می بیند؟؟

به تصویر معروف ویندوز اکس پی دقت کرده اید؟ خارج از بحث کور رنگی ، تقریبا همه مطمئنیم که آسمان آبی و رنگ چمن های این عکس سبزه. اما حقیقت این است که مقایسه ی درک افراد از رنگ هنوز یکی از معماهای بزرگ در حال حاضر می باشد.

همانطوریکه می دانیم رنگ ها مانند جاذبه یا پروتون ها به خودی خودی در طبیعت وجود ندارند بلکه این مغز ماست که رنگ ها را به وجود می آورد. مغز ما طیف مشخصی از امواج الکترومغناطیس را به رنگ تبدیل می کند. اگر چه می توان طول موج این امواج را اندازه گرفت اما رنگ ها را در مغز ...

چی می تونه باحال باشه؟

چرا بعضی چیزا کول و باحالن بعضی ها نه؟

 تا حالا به لغت کول( cool) فک کردین، رپ کوله، فیلم رفقای خوب کوله، ویدیوگیم میتونه کول باشه و هزاران موضوع دیگری که این روزا کول و باحال حساب میشه. اما واقعا کول چی هست؟ از روی چی می تونیم بگیم یه چیزی کول هست یا نه و چرا همه ی ما می خوایم کول به حساب بیایم. در این مقاله به شما میگیم لغت کول از کجا آمده است و به چه معنی بوده .

کول بودن چیزی هست که با آدم همراهه در واقع ویژگی هایی هست که همه ی مردم دوس دارن داشته باشند و استایل خاصی داره کول بودن. شاید بنظرتون کول بودن فقط اعتم...

پریدن بر روی زمین

اگر همه ی انسان ها همزمان از جای خود بپرند چه اتفاقی خواهد افتاد؟؟

بنظر شما چه اتفاقی می افتد که همه ی انسان ها همزمان باهم در این لحظه به هوا بپرند؟! آیا زلزله اتفاق می افتد یا هیچ اتفاقی نمی افتد؟

خب اول باید به بحث گردش زمین که باعث به وجود آمدن شب و روز می شود بپردا زیم. گردش زمین با اینکه 24 ساعت طول می کشد ولی به طور نسبی خیلی سریع است.

در محدوده ی خط استوا زمین با سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت به دور خودش می چرخد،  برای مثال شخص اسکیت کننده ی بر روی یخ با نزدیک کردن دست های خود به مرکز بدن بر سرعت گردش خود اضافه می کند. زمین نیز کا...

پنج حقیقت جالب در مورد مفهوم بی نهایت

 دکتر اگونیا چانگ در جدیدترین کتاب خویش به نام ماورای بی نهایت به موضوع بی نهایت پرداخته است. بی نهایت مفهومی است که ما در ابتدای دوران تحصیل با آن آشنایی داشته ایم. اما واقعا درک درستی از از آن نداریم. در این مقاله 5 ویژگی جالب مفهوم بی نهایت را که درکتاب دکتر چانگ آمده است را توضیح می دهیم.

 

بی نهایت + 1

هتل بی نهایتی را در نظر بگیرید که اتاق هایی با شماره های 1و2و3 ...... دارد . این هتل اگر حتی پر باشد باز جا برای مهمان دیگری وجود دارد کافی است که شما ...

خوشبختی و شادی

خوشبختی چیست؟ ثروت، شهرت،مقام؟؟

چه چیزی ما را سالم و شاد نگه می‌دارد در طول مدتی که زندگی می‌کنیم اگر قرار بود الان شما برای آینده تان به بهترین نحو سرمایه گذاری کنید کجا زمان و انرژی خود را صرف می‌کردید؟ ابتدای این قرن نظر سنجی از نسل جوان شد که از آنها پرسیده اند مهمترین اهداف زندگیشان چیست؟ و بیش از ۸۰ درصد گفته اند که هدف اصلی آنها در زندگی پولدار شدن هست و ۵۰ درصد ازهمین جوانان اهداف اصلی دیگری را عنوان کرده اند که آن مشهور شدن بود.

و همواره به ما گفته شده که شدیدا کار کنید و بیشتر به دست آوری...