تسلا مدل 3، این بار ارزانتر

تسلا مدل 3

مراسم پرده برداری شرکت تسلا موتورز از وسیله نقلیه الکتریکی جدیدش دیروز نشان‌هایی از عرضه آیفن داشت - صف‌های طولانی مشتریان مشتاق، یک محصول خوش ظاهر و یک مدیر عامل با یک پیراهن مشکی ساده.اطلاعات جدید اندکی درباره مدل 3 منتشر شد، اما تسلا با قیمت نسبتاً ارزان‌تر 35000 دلار و محدوده 215 مایل، مزایده می‌گذارد تا به یک تولید کننده اتومبیل بازار انبوه بدل شود.پیش ترتیب‌های جهانی برای خودرو به 115000 رسید و دیشب به بیش از تعداد کل وسایل نقلیه فروخته شده در ایالات متحده در سال گذشته صعود کرد. تسلا اندکی در پایان سال اخیر بیش از 100000 اتومبیل در جاده‌ها داشت.

 

مدیرعامل و رئیس خودروسازی، الون ماسک گفت تسلا سه ماشین عرضه کرد.ماسک در رویداد استودیو طراحی شرکت در هاثورن کالیفرنیا گفت «تسلا با هر فناوری جدید، اقدام به چندین تکرار و اقتصاد مقیاس را پیش از آنکه از پسِ خرید آن بربیایید می‌کند».

 

شرکت هنوز با چندین مانع همچون تأخیرهای تولید و نبود شبکه قوی دلال مواجه است. اما ماسک به رونمایی از خودروهای الکتریکی (EVs) برای توده مردم برای سال‌ها امید داشت. مدل S و مدل X، به ترتیب برای حدود 70000 و بیش از 120000 دلار فروش عمدتاً در جایگاه خوبی در محصولات باقی ماند.ماسک با این گفته که «X و S چیزی هستند که برای توسعه مدل 3 پرداخت می‌شوند» این را یک برنامه اصلی (نه چندان) سری توصیف کرد.

 

خودرو یک رتبه‌بندی سامان حفاظت از زیست بوم حداقل 215 مایل حین کار خواهد داشت. مدل اصلی از صفر تا 60 مایل در ساعت در عرض 6 ثانیه، دو برابر مدل S، شتاب خواهد گرفت، گرچه برخی مدل‌ها ممکن است از این سریع‌تر بروند. این با فشردن پنل جلویی «به راحتی» جای پنج سرنشین خواهد داشت اما صندوق بارهای جلویی و عقبی مدل‌های قبلی را حفظ خواهد کرد. مدل اصلی شامل سخت افزار راهنمای خودکار خواهد بود. یک تک پنل شیشه ای شامل سقف خودرو است، که به آن منظری براق می‌بخشد.

 

ماسک با سروصدای اضافی اشاره کرد که این خودروها برای کسانی که آن‌ها را انتخاب می‌کنند، قیمت را بالا می‌برد. او پیش از آگهی رسمی، یک «بخش 2» آشکارسازی نزدیک به تولید را وعده داد.

 

یک "مدل جدید" برای بازار وسیله نقلیه الکتریکی

 

فروش وسیله نقلیه الکتریکی در ایالات متحده از سال 2010 به 420000 رسید که بسیار پایین‌تر از هدف میلیونی رئیس جمهور اوباما بود. یک محدوده کم و زیربنای هزینه فروش را بسیار مقید کرده است.

 

حدود دو جین باتری و مدل‌های وسیله نقلیه الکتریکی متصل به برق، توسط شرکت تویوتا موتور، شرکت جنرال موتورز، شرکت فورد موتور، شرکت فولکس واگن و سایر تولید کننده‌های بزرگ، سال اخیر در بازار ایالات متحده به فروش رفتند. شرکت هیوندای موتور اخیراً سری آیونیک خود از جمله نسخه‌های هیبریدی، الکتریکی و هیبریدی برقی را معرفی کرد. اکثر دامنه‌ها زیر 100 مایل باقی می‌مانند.

 

اما این تغییر می‌کند.

 

جنرال موتورز شورولت بولت خود را با قیمت 37500 دلار و دامنه 200 مایل در ژانویه معرفی کرد. این سپس امسال توسعه می‌یابد.

 

یک اعتبار مالیاتی فدرالی 7500 دلار و محرک‌های ایالتی را الحاق کنید، و مدل 3 و بولت را می‌توان کم‌تر از 30000 دلار فروخت.

 

جان باسل، رئیس و مدیر عالمل کال استارت، یک گروه صنعتی فناوری حمل و نقل پاکیزه در کالیفرنیا، که متکی بر هر دو تولید کننده اتومبیل در میان اعضایش است گفت «هر دو آگهی GM و تسلا برای خودروهای سال 2017 خود یک هنجار جدید برای بازار وسیله نقلیه الکتریکی تثبیت می‌کنند».

 

او گفت «همه تولید کننده‌های دیگر برای رقابت، باید محصولات مشابهی عرضه کنند».

 

تسلا باور دارد که مدل 3 در کارخانه فریمونت، کالیفرنیای خود تا 500000 خودرو در سال، به افزایش تولید کمک خواهد کرد.

 

چالش‌های زیر خط؟

 

به زعم ماسک، در آن نرخ، شرکت به کل تولید فعلی جهان در باتری‌های یون-لیتیوم نیاز خواهد داشت. به قول تسلا، کارخانه عظیم در نوادا عرضه باتری‌ها را در سال آینده شروع خواهد کرد.

 

جک نراد، یک تحلیلگر بازار اجرایی در کتاب کلی بلو گفت «این یک جهش بزرگ از یک شرکت صنعتی به یک نوع شرکت، به ویژه تولید کننده جهانی اتومیبل‌ها است. این یک شغل پیچیده است، مملو از رقابت سرمایه بردار و مرتبط به دولت است».

 

او گفت سایر خودروسازان اتاق جنبش اضافی دارند، چون آن‌ها می‌توانند هزینه‌های پیشرفت را در طی صف خودروها پخش کنند و حتی وسایل نقلیه الکتریکی را در یک شکست بفروشند.

 

کانسیومر رپوترز اعلام کرد که تسلا طبق تحقیق، احتمالاً درگیر یک مشکل کلی نامتعارف در پاییز گذشته به عنوان بخشی از تحقیق قابلیت اطمینان سالیانه خودرو بود، از سیستم رانندگی، تجهیزات شارژ، و تق تق و سروصدای بدنه شکاست داشت.

 

مدل فروش شرکت نیز نمایندگی‌ها را برای مغازه‌های راه اندازی تولیدکننده دور می‌کند که از آن 215 مورد در جهان وجود دارد. تسلا تصمیم دارد تا آن راتا انتهای سال دیگر دوبرابر کند.

 

ماسک گفته است که محصولش آن قدر جدید است که نمی‌تواند بر حالت‌های معمول توزیع تکیه کند. اما کنت الیاس، شریک ماریان کلر و شرکا، یک مشاور صنعتی اتومبیل، مردد است.

 

الیاس گفت «نشان شورولت مهر تسلا را ندارد، اما شما به دلال‌های شورولت [حدود 3000] برگشته اید. هرکسی ایده خرید یک خودرو را از طریق اینترنت دوست دارد، اما این واقعیت نیست».

 

شرکت همچنین مشکل چسبیدن به مناسبت تولید، با توسعه مدل X سال‌ها پس از زمان‌بندی را دارد. ماسک با بی اعتنایی در طی آگهی‌اش می‌خندد و می‌گوید که «با خاطرجمعی» مدل 3 در زمان‌بندی می‌ماند.

 

خطوط تشکیل شده در کشور در تماشاخانه‌های تسلا، که 1000 بودند، می‌توانند مشتریان را به صف انتظار بکشانند. تسلا شب گذشته، زودتر از انتظار، برای جلوگیری از بار سنگین بر دوش سرور، پیش سفارش‌های آنلاین را شروع کرد.

 

به گزارش لس آنجلس تایمز، برخی از مردم در سانتا مونیکا سه شنبه صف کشیدند. در واشنگتن دی سی، نمایشخانه در خیابان کی، بیش از صد نفر در ساعت 10 قبل از ظهر، وقتی درها باز بودند، منتظر بودند.

 

استبان اسکوبار، 34 ساله اولین وارد شونده بود. او پس از رانندگی از هاگرستون، مریلند، گفت که از ساعت 5 قبل از ظهر منتظر بوده است.

 

او به شوخی گفت «من ساعت 1:30 دزدکی رفتم و همسرم متوجه نشد».

 

دوگ گسفورد، 31 ساله در لابلای حرف‌های دوستش گفت «این نشان می‌دهد که او چقدر به این ماشین اشتیاق دارد».

 

اسکوبار ادامه داد «من لحظه ای یک خودرو الکتریکی را خواسته ام، اما از پس هزینه تسلا X یا S بر نمی‌آیم». او گفت که ممکن است بسته به اینکه کجا زندگی می‌کند و چه گزینه‌های دیگری وجود دارند، تا دو سال از عرضه ماشین نخرد، اما اسمش را در فهرست انتظار نوشته است که آن گزینه را باز بگذارد.

 

گسفورد از قبل وسیله نقلیه الکتریکی می‌راند، اما نیسان لیف هم – گفت «تسلای یک آدم فقیر» - اسمش را برای مدل 3 می‌نویسد.

 

او گفت «من مدتی طولانی منتظر چیزی مثل این بودم – سری، قیمت، سبک».

 

 

تولید مایع با جرم منفی و نقض قانون دوم نیوتن؟

در چند روز اخیر مقاله ای تحت عنوان تولید مایع با جرم منفی در مجله ی فیزیکال ریوریو ژورنال  منتشر شده است که در  آن  عنوان شده است که پروفسور انگلس استاد دانشگاه ایالتی واشنگتن و ت...

ادامه

گودال ماریانا: خبر دارید در عمیق ترین نقطه ی زیر آب چه می گذرد؟

گودال ماریانا منطقه ای هلالی شکل در غرب اقیانوس آرام وشرق جزیره های ماریانا در نزدیک گوام است. این منطقه بخاطر ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی اش معروف است. گودال هلالی شکل ماریانا دربردارنده ی...

ادامه

دارویی نوین برای درمان ویروس ایدز

گروهی 50 نفری از بیماران مبتلا به ایدز که تحت درمان جدید ویروس ایدز بودند، بعد از تکمیل درمان هیچ علامتی از ویروس در بدن آن ها مشاهده نشد. علایم اولیه بسیار امیدوار کننده بوده است اما هنوز نمیتو...

ادامه